خبرخوان

بلاگ

0 درب پی وی سی

درب پی وی سی چیست 

این باور غلط بوده که ما دربی با عنوان درب پی وی سی داشته باشیم. معمولا فروشندگان صنف درب مشتریان عزیز را در این رابطه گیج می کنند.درب هایی که عنوان پی وی سی می گیرند درب هایی هستند که در زیر پی وی سی معمولا اچ دی اف یا ام دی اف می باشند.

کاربرد های درب پی وی سی

معمولا از درب هایی با روکش پی وی سی در خانه هایی استفاده می شود که فرد سفارش دهنده می خواهد درب های سرویس و حمام را با درب های دیگر داخل خانه ست کنند. این مدل روکش ها می توانند ورق هایی که مانند ای بی اس به خودی خود ضدآب نیستند را به این ویژگی مجهز کنند. 

انواع پی وی سی قابل سفارش 

روکش پی وی سی از دو ضخامت ۰/۲ و ۰/۴ را دارا می باشد. معمولا روکش های چهاردهم را برای درب هایی با ورق ام دی اف استفاده می کنند چرا که برخی از آنها دارای آج هایی می باشند که به درب زیبایی خاصی می دهد.

اما رنگ این نوع روکش برخی بر این باور هستند که این روکش ها مصنوعی می باشند که وارد بحث سلیقه می شود. 

مشکل روکش های پی وی سی

درب های پی وی سی یک مشکل بزرگ دارند و آن آسیب پذیری این مدل درب ها در مقابل اجسام نوک تیز می باشد چرا که وقتی روکش این درب ها پاره می شود دیگر خاصیت ضد آب را ندارند و همینطور غیر قابل ترمیم می باشند که از این رو می توان این ویژگی را نقطه ضعف این درب ها دانست.

0 درب ای بی اس

درب ای ابی اس چیست؟

 

ABSمخفف شده ی عبارت Acrylonitrile butadiene styreneنوعی پلاستیک است که در درب ها به کار می رود تا آنهارا ضد آب کند.این ورق ها در ابعاد ۲۱۲ در ۹۲ سانتی متر در ضخامت ۲.۱ یافت می شود. معمولا این درب ها در دو طرح چرم و چوب می توان سفارش داد.

 

چرا درب ای بی اس؟

 

درب هایی که معمولا طرح دار می شوند مانند درب های پی وی سی معمولا مبالغ سنگینی برای آنها هزینه باید کرد اما درب ای ابی اس در بین درب های ضد آب معمولا پایین ترین قیمت را دارا است،این قیمت پایین به معنی کیفیت پایین آنها نیست.

 

ویژگی های درب ای بی اس

 

معمولا درب های ضدآب در مقابل بخار،رطوبت و آب مستقیم مقاوم هستند از این رو درب ای ابی اس که از بدو برای این کار طراحی شده مورد توجه بیشتری قرار می گیرد.این مدل درب ها از مقاوم ترین ها هستند و مصرف کننده به سادگی می تواند از تمامی این مزایا تنها با پرداخت مبلغ نا چیزی بهره گیرد.

 

نکته مهم در درب های ضدآب و ای بی اس

 

ظاهر تمامی این درب ها به یک صورت می باشد اما نکته مهمی که همیشه باید به آن توجه داشت این مسئله است که این درب ها باید حتما از جای معتبر تهیه شود چرا که تنها در زمان تولید می توان تمامی درب را دید.

بعضا دیده شده که در زیر این مدل درب ها یک درب کامل کار نمی کنند و این از استقامت یک درب می کاهد.

0 ورق ام دی اف MDF

(MDF)ورق ام دی اف

 

ام دی اف چیست؟

 

ام دی اف یا medium density fiberboardیکی فرآورده های چوبی است. ام دی اف نوعی فیبر است که تراکم فیبر آن ۵۰۰ الی ۵۵۰ می باشد. ام دی اف تشکیل شده از تخته فیبری بوده به همراه خرده چوب ، چسب رزین و یک سری مواد افزودنی می باشد که همراه با گرما و فشار پرس می شود تا چسب به خوبی به وظیفه خود عمل کند. ام دی اف به صورت خام می باشد اما معمولا آنرا به روکش های مختلف مجهز می کنند.

 

انواع ورق ام دی اف

 

ورق ام دی اف در دو مدل خام و روکش دار عرضه می گردد.

  •             ورق ام دی اف خام: این ورق بدون هیچ طرح و هیچ روکشی عرضه می شود
  •             ورق ام دی اف روکش دار: ورق ام دی اف را می توان به به روکش های گردو،راش، ملامین و... مزین کرد که بنا به کاربرد یا زیبایی این روکش هارا انتخاب می کنند

 

کاربرد ام دی اف

 

ام دی اف از را می توان یکی از پر کاربرد ترین فرآورده های چوبی دانست. ام دی اف را می توان در هر جا پیدا کرد آشپزخانه،درب ها و...

 

مزایای ورق ام دی اف

 

  •             اقتصادی تر و به سرفه تر از چوب است
  •             Economy friendly
  •             ضخامت و ابعاد مختلف
  •             باز بودن دامنه ی مختلف
  •             قابلیت ترکیب شدن با روکش های مختلف
  •             زیبایی ظاهری 

 

و...

پاسخ به ۴ سوال اساسی در مورد اچ دی اف HDF
0 پاسخ به ۴ سوال اساسی در مورد اچ دی اف HDF
اچ دی اف یا...
مزیت و راهنمای خرید درب‌های ضد سرقت
0 مزیت و راهنمای خرید درب‌های ضد سرقت
مزیت و راهنمای خرید درب‌های ضد سرقت
آرشیو بلاگ
فیلترها
Sort
display